Гостиниця про Львів Світлини Львова Русский English Polska
Мапа сайту про Львів Пам'ятки Львова Туристичний маршрут містом Лева Мапа міста Світлини Львова Пошук по сайту

Старе місто.

Під час цієї пішої екскурсії Ви познайомитесь з історичною частиною міста Львова: пам'ятками давньоруського (13 ст.), польського (14 -18 ст.) та австрійського (19-20 ст.) періодів становлення Левгороду.

Преображенська церква.

Починається екскурсія від Львівської Опери, далі оглядаємо площу Низький замок з розміщеними на ній будівлями 19 ст. - Преображенської церкви, Народного дому та одного з найбільших європейських театрів - Драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Милуючись залишками міських оборонних мурів 14 ст. та австрійською забудовою 19-20 ст., проходимо прямо над рікою, закритою у штучних підземеллях, центральним проспектом Свободи - "стометрівкою" до пам'ятника Тарасові Шевченкові. Тут, з латинського кварталу, починається наше знайомство з середньвічним містом.

Базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії.

  Єзуїтський колегіум - заклад, де вчився Богдан Хмельницький, і Латинська катедра - найстарішіий готичний храм України, Бернардинський монастир-потужна фортеця та єврейський квартал - усе дихає історією та старовиною. Перлина архітектури у ренесансному стилі - Успенська церква у руському кварталі. Власне тут, при Львівському братстві, друкував свої книги першодрукар Іван Федоров, а згодом у тих же стінах молився св. Петро Могила перед прийняттям єпископського звання. Підземелля давньої аптеки-музею, казкові львівські кав'ярні, екзотичні ресторани "Криївка" та "Гасова лямпа" доповнюють враження від центрального майдану середньовічного міста - площі Ринок (14-19 ст.). Східною витонченістю дихає вірменський квартал з його будиночками, двориками та перлиною львівської архітектури середини 14 ст. - Вірменською катедрою.

Домініканський собор.
Костел Бернардинів.

 Продовжується наша мандрівка давньоруською частиною міста. Німецька кірха Марії Сніжної (13 ст.), латинський жіночий монастир бенедиктинок (16 ст.)... І ось ми з Вами знаходимось біля найдавнішого храму Львова - церкви Івана Хрестителя (поч. 13 ст). Власне тут, у підземеллях, знайшла свій спочинок королівна Констанція, дружина будівничого нашого міста - князя Лева. А поряд знаходиться ще одна княжа церква - храм св. Миколая. Це вона мала служити місцем останнього спочинку самого князя Лева. Та не судилося. Поховали його у далекому монастирі у Лаврові, де князь прийняв чернечий постриг. Монастир і церква св. Оунфрія (13-20 ст.) з відомими похованнями 16 ст. - першодрукаря Івана Федорова та Господаря Молдови Стефана Томші, а також церква св. Параскевії (13-17 ст.) з дивовижним іконостасом (72 ікони, поч. 17 ст.) завершують архітектурно-історичну частину нашої мандрівки.

Львівська ратуша.

 Тут можна екскурсію завершити і повернутись до центру міста. Крім того, від церкви св. Параскевії зручно, як здійснити сходження на Замкову гору, так і відвідати музей пивоваріння, скуштувати принагідно там цього бурштинового напою. Якщо за Вашим бажанням здійснимо стрімке сходження на Замкову гору з залишками казимирівського муру 14 ст. , то побачимо пречудові краєвиди міста Львова та його околиць. Тоді завершуємо екскурсію у центрі міста біля пам'ятника Івану Федорову або на кінець відвідуємо музей пивоваріння. Тривалість екскурсії в залежності від Вашої програми складає від 4 до 6 год.

Використано информацію сайту http://gui-de.lviv.ua/Ua/first_ua.htm та http://www.explore.in.ua

© 2003-2010, Готель «ТУРИСТ», м.Львів, вул.Коновальця 103, тел. +38(032)237-06-24, факс. +38(032)237-06-27